Ndërlidhjet

UASHINGTON


Prokurorët amerikanë kërkuan që shtetasi amerikan i akuzuar për mbështetjen e Al Qaidas dhe për komplot për vrasjen e presidentit George Bush, të mbetet në paraburgim deri në ditën e gjykimit, sepse paraqet "rrezik madhor" për Shtetet e Bashkuara.
Ahmed Abu Ali qëndroi 20 muaj në burg në Arabinë Saudite pa iu ngritur aktakuza, ndërsa këtë javë u ekstradua në Amerikë.
XS
SM
MD
LG