Ndërlidhjet

REDDING/KALIFORNI


Gjuetari, i cili duke dashur të ngrohet, kishte shkaktar zjarrin që përfshiu pyjet e Kalifornisë Veriore, u dënua me 18.2 milionë dollarë.
Autoritetet thanë se zjarri dogji 2.423 hektarë pyje, dhe shkaktoi dëme në vlerë prej 33 milionë dollarë.
XS
SM
MD
LG