Ndërlidhjet

HAGË


Tribunali i Hagës publikoi padinë kundër ish gjeneralit të serbëve të Bosnjes, Radivoje Miletiq. Ai ishte komandant në ushtrinë e serbëve të Bosnjës gjatë viteve 1992 - 95 dhe akuzohet për krime të luftës dhe krime kundër njerëzimit. Po sot, ish gjenerali Milan Gvero, gjithashtu i kërkuar nga Tribunali, udhëtoi për në Hagë. Të dy kanë shërbyer pranë të kërkuarit kryesor të Hagës për krime lufte në Bosnjë, Ratko Mlladiq.
XS
SM
MD
LG