Ndërlidhjet

RAMALLAH


Këshilli legjislativ palestinez miratoi sot përbërjen e re të kabitetit qeveritar të kryeministrit, Ahmed Qurei. 17 nga 24 ministrat janë emra të rinjë dhe sipas raporteve, ata janë të gjithë profesionistë. Miratimi i kabinetit u shty tri herë gjatë kësaj jave. Në reagimin e tij, ministri i jashtëm i Izraelit, Silvan Shalom tha se ky është një hap pozitiv drejtë të ardhmes më të mirë për Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG