Ndërlidhjet

BAGDAD


15 policë u vranë dhe 22 të tjerë u plagosën nga shpërthimi i një veture bombë në veri të Bagdadit, në vendlindjen e Sadam Hyseinit. Gjatë ditës në Irak janë shënuar edhe incidente të tjera. Ushtria amerikane njoftoi se dy ushtarë amerikanë u vranë gjatë ditës së sotme.
XS
SM
MD
LG