Ndërlidhjet

KABUL


Zyrtarët amerikanë dhe afganë thanë se 9 policë dhe 10 luftëtarë talibanë janë vrarë dje në dy incidente të ndara.
Njoftohet se 9 trupat afgane u vranë në afërsi të kufirit me Pakistanin, në zonën ku besohet se gjenden kryengritësit talibanë dhe trafikantët e drogës.
Një zëdhënës i talibanëve tha se sulmin e kanë kryer luftëtarë besnikë të ish regjimit islamik.
Në përplasjen tjetër, ushtria amerikane tha se 10 militantët u vranë në provincën juglindore Khost.
XS
SM
MD
LG