Ndërlidhjet

BERLIN


Kryenegociatori i Iranit për çështjet bërthamore e ka shprehur bindjen se bisedimet me vendet evropiane mbi programin bërthamor të Iranit do të rezultojnë me rezultate pozitive muajin e ardhshëm.
Hasan Rowhani i bëri këto komente në Berlin pas takimit me ministrin e Jashtëm të Gjermanisë Joschka Fischer.
"Qëllimi ynë është që t'i heqim shqetësimet lidhur me programin bërthamor dhe të fokusohemi në garancitë objektive, të cilat sigurojnë se programi bërthamor i Iranit shfrytëzohet vetëm për qëllime paqësore", tha shefi i diplomacisë gjermane Fischer.
XS
SM
MD
LG