Ndërlidhjet

BRATISLLAVË


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin shprehu kënaqësi nga rezultatet e takimit me presidentin e Shteteve të Bashkuara George Bush në Bratisllavë.
"Jam i kënaqur me rezultatet dhe atmosferën e bisedimeve tona, me besimin dhe sinqeritetin e diskutimeve tona për marrëdhëniet dypalëshe dhe agjendën ndërkombëtare. Për Rusinë, Sllovakia gjithmonë ka qenë dhe gjithmonë do të mbetet partner i sigurtë dhe i rëndësishëm", tha Putin pas bisedimeve me kryeministrin e Sllovakisë Mikulas Dzurinda.
Ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov tha se samiti i djeshëm i vuri themelet e zhvillimit "gradual" të marrëdhënieve amerikano-ruse në të ardhmen.
XS
SM
MD
LG