Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se 3 ushtarë amerikanë e humbën jetën dhe 6 të tjerë janë plagosur nga një shpërthim Tarmiya, në jug të Bagdadit.
Në incidentet tjera, 7 policë irakienë e humbën jetën nga shpërthimet e ndryshme në Irak.
Ndërkaq në Iskandariya, një sulmues la të vrarë 5 njerëz kur e hodhi veten në erë para selisë së partisë politike shiite.
XS
SM
MD
LG