Ndërlidhjet

SEUL


Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Japonia dhe Korea Jugore i bënë thirrje Koresë Veriore që pa vonesa të tjera t'u kthehet bisedimeve gjashtëpalëshe për programet e saj bërthamore. Tre aleatët gjithashtu kërkuan nga Kina si aleat kryesor i Koresë Veriore, që të luajë rol më të madh në bindjen e Penjanit, për këtë çështje. Kohë më parë Korea Veriore ka braktisur bisedimet dhe ka thënë se ka armë bërthamore.
XS
SM
MD
LG