Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George Bush i cilësoi të mira diskutimet që ka zhvilluar me aleatët, gjatë turneut evropian. "Në takimet tona ripohuam rëndësinë jetike të raporteve transatlantike për luftën kundër terrorizmit, përhapjen e lirisë dhe demokracisë në botë" tha Bush, në fjalimin javor në radio. Ai tha se tani, do të ketë prioritet forcimin dhe ruajtjen e sigurisë sociale brenda Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG