Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti i Francës Jacques Chirac tha se Bashkimi Evropian ka kaluar një periudhë të vështirë për shkak të luftës në Irak. "Megjithkëtë, tendosjet i takojnë së kaluarës" tha Chirac në intervistën për gazetën polake, "Gazeta Vyborcza". Komentet u bënë në prag të vizitës së presidentit të Polonisë Aleksander Kvasnievski në Paris. Ndërkaq, në një konferencë për shtyp sot në Berlin, Kvasnievski i bëri thirrje Gjermanisë që të luajë rol më të madh në Evropën Qendrore dhe Lindore.
XS
SM
MD
LG