Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelari gjerman, Gerhard Schroder, ka filluar sot një turne në gjashtë vende arabe të Gjirit Persik, përfshi Arabinë Saudite, Kuvajtin, Katarin, Bahareinin, Jemenin dhe Emiratet e Bashkuara Arabe.
Paqja izraelito-palestineze, nisma amerikane për demokratizimin në Lindjen e Mesme dhe marrdhëniet tregtare janë në qendër të vizitës.
XS
SM
MD
LG