Ndërlidhjet

BAGDAD


Qeveria irakiane ka arrestuar vëllanë e Sadam Huseinit, që ishte i 36 në listën e personave më të kërkuar, i cili ka qenë njëherësh dhe një nga këshilltarët e Sadam Huseinit. Besohet se Ibrahim Hasan al Tikriti ka drejtuar kryengritësit në Irak.
Në të tjera zhvillime një gazetare irakiane, që ishte rrëmbyer duke shkuar në punë, javën e kaluar në Mosul, është gjendur e vrarë.
XS
SM
MD
LG