Ndërlidhjet

ROMË


Papa Gjon Pali i Dytë nuk do të drejtojë meshën e rregullt të së dielës dhe nuk do bëjë bekimet e rregullta të fundjavës në Romë, për herë të parë që nga ardhja në krye të kishës katolike, 26 vjet më parë. Mjekët kanë bërë të ditur se përmirësimi i gjendjes shëndetësore të Papës nuk do të ndodhë shpejt.
XS
SM
MD
LG