Ndërlidhjet

BUSHHER/IRAN


Irani dhe Rusia e nënshkruan marrëveshjen për furnizimin me energji të uzinës bërthamore Bushehr, duke mundësuar funksionimin e reaktorit të parë bërthamor të Iranit.
Uashingtoni e akuzon Teheranin se përpiqet të prodhojë armë të shkatërrimit në masë, ndërsa nga Moska ka kërkuar të mos ndihmojë Iranin në këto projekte.
XS
SM
MD
LG