Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BAGDAD


Qeveria irakiane arrestoi vëllanë e Sadam Huseinit, që ishte i 36 në listën e personave më të kërkuar.
Ibrahim Hasan al Tikriti ka qenë edhe një nga këshilltarët e Sadamit dhe besohet se ka drejtuar kundërzbulimin e kryengritësve në Irak.
Po sot, ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se 2 ushtarë amerikanë janë vrarë të shtunën nga një bombë në Bagdad.
Ndërkohë, një gazetare irakiane, që u rëmbye javën e kaluar në Mosul, sot është gjendur e vrarë.
XS
SM
MD
LG