Ndërlidhjet

ARRAS


Presidenti i Francës Jacques Chirac dhe ai i Polonisë, Aleksander Kvasnievski, filluan samitin në qytetin verior të Francës, Arras. Takimi synon zbutjen e tensioneve ndërmjet Parisit dhe Varshavës rreth luftës në Irak. Chirac tha se dy vendet duhet të përqendrohen në zgjidhjen e disa çështjeve evropiane dhe të lënë pas mosmarrëveshjet e deritashme.
XS
SM
MD
LG