Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin e cilësoi të sukseshëm samitin e javës së kaluar në Bratislavë, me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George Bush. "Bisedimet ishin në nivel shumë të lartë dhe në atmosferë të mirëbesimit të plotë. Jam i bindur se ky ishte hap i madh përpara në raportet me Shtetet e Bashkuara" tha Putin, në mbledhjen e sotme të qeverisë së Rusisë.
XS
SM
MD
LG