Ndërlidhjet

BEJRUT


Kryeministri i Libanit, Omar Karami shpalli sot dorëheqjen e kabinetit të tij. Qeveritë e Libanit dhe Sirisë janë fajësuar nga opozita për përfshirje në vrasjen e ish kryeministrit Rafik Hariri. Shtetet e Bashkuara të Amerikës e mirëpritën dorëheqjen e Karamit dhe thanë se kjo mund të hap rrugën për zgjedhjen e një qeverie që vërtet përfaqëson popullin.
XS
SM
MD
LG