Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush po i shqyrton opcionet e ndryshme për të bindur Iranin që t'i japë fund ambicjeve për zhvillimin e programit bërthamor.
"Presidenti i konsideron idetë, të cilat u diskutuan javën e kaluar në Evropë për t'i çuar përpara përpjekjet tona, që Irani t'i japë fund zhvillimit të armëve bërthamore, dhe të heqë dorë nga ambicjet e veta bërthamore", tha zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Scot McClellan.
XS
SM
MD
LG