Ndërlidhjet

BRUKSEL


Presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiq tha se vendi i tij po bënë gjithçka mundet për zënien e të kërkuarit të Hagës, Ante Gotovina. Pas takimeve me zyrtarët e NATO-s dhe Bashkimit Evropian në Bruksel, Mesiq tha se besohet që Gotovina nuk ndodhet në Kroaci. Dorëzimi i tij është kusht kryesor për fillimin e bisedimeve për anëtarësimin e Kroacisë në Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG