Ndërlidhjet

VJENË


Afganistani rrezikon të kthehet në një vend peng të drogës, ka ngritur shqetësimin raporti i fundit i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara për kontrollin e drogave.
Lidhur me pjesët e tjera të botës, raporti nënvizon ulje të përdorimit të heroinës në vendet e Evropës perëndimore, por rritje të përdoruesve në Evropën Lindore dhe Rusi. Kjo e fundit është tregu më i madh i heroinës me 1 milionë përdorues.
XS
SM
MD
LG