Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 6 ushtarë janë vrarë dhe 10 të tjerë janë plagosur nga një sulm me automjet bombë në një bazë ushtarake jashtë Bagdadit.
Ndërkaq burimet irakiane njoftojnë se është vrarë një gjyqtar që ka qenë në trupin gjykues në Gjykatën speciale ku po gjykohet Sadam Huseini.
Ndërkaq gjenerali amerikan, John Abizaid, ka theksuar se numri i kryengritësve në Irak ka shënuar rënie pas zgjedhjeve të 30 janarit.
XS
SM
MD
LG