Ndërlidhjet

PODGORICË


Presidenti i Malit të Zi, Filip Vujanoviq sot pasdite fillon vizitën dyditore në Maqedoni. Ai do të takohet në Ohër me presidentin e Maqedonisë, Branko Cërvenkovski. Në një kumtesë për media të kabinetit të Vujanoviqit thuhet se vizita konfirmon raportet miqësore ndërmjet dy vendeve dhe do të synojë forcimin e marrëdhënieve ekonomike.
XS
SM
MD
LG