Ndërlidhjet

KIEV


Një grup i të rinjëve me simbole naziste, sulmoi një diplomat amerikan në qender të Kievit, njoftoi ambasada amerikane duke bërë thirrje për gjetjen sa më parë të përgjegjësve. Sulmi ndaj zezakut amerikan Robert Simons u trajtua nga ambasada krim racist. Ministria e jashtme e Ukrainës shprehu shqetësimin e thellë për çfardo rasti të racizimit dhe ksenofobisë.
XS
SM
MD
LG