Ndërlidhjet

BAGDAD


Autoritetet në Irak thanë se një gjykatës i angazhuar në gjyqin special ndaj Saddam Husseinit, u vra sot nga kryengritësit. Gjykatësi Barvez Mohammed Mahmud dhe djali i tij, u vranë në afërsi të shtëpisë së tyre në Bagdad. Gjatë ditës në Irak janë vrarë edhe 10 ushtarë irakianë. Sulmet ndodhën në ditën kur Iraku po mbanë zi për viktimat e sulmit në Hilla, ku kanë humbur jetën më shumë se 120 persona.
XS
SM
MD
LG