Ndërlidhjet

HAGË


Dy gjeneralë serbë të Bosnjes, Milan Gvero dhe Radivoje Miletiq u paraqitën sot për herë të parë para gjyqit ndërkombëtar për krime lufte. Gvero u deklarua i pafajshëm kurse Miletiq tha se do të vendos brenda 30 ditësh. Ata akuzohen për krime kundër civilëve myslimanë në Srebrenicë gjatë viteve 1992 – 1995.
XS
SM
MD
LG