Ndërlidhjet

OHËR


Presidenti i Maqedonisë Branko Cërvenkovski deklaroi se Shkupi dhe Podgorica kanë qëndrime identike apo të ngjashme lidhur me zgjidhjen e statusit final të Kosovës.
Pas takimit në Ohër me presidentin malazez Filip Vujanoviç, Cërvenkovski gjithashtu përsëriti se vendi i tij do ta përshëndesë dhe respektojë çdo marrëveshje mbi statusin e ardhshëm të bashkësisë shtetërore Serbi-Mali i Zi.
XS
SM
MD
LG