Ndërlidhjet

DAMMAM


Në Arabinë Saudite sot mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve vendore.
Zgjedhjet e para në mbetërinë Saudite janë pjesë e përpjekjeve për procesin e reformave, dhe mbahen pas presioneve të Shteteve të Bashkuara dhe disa vendeve arabe.
Rrethi i tretë dhe i fundit i zgjedhjeve në zonat veriore të vendit do të mbahet në 21 prill.
XS
SM
MD
LG