Ndërlidhjet

QYTETI I VATIKANIT


Zëdhënësi i Vatikanit tha se gjendja shëndetësore e Papa Gjon Palit të Dytë vazhdimisht po përmirësohet, pas operacionit në fyt javën e kaluar.
"Shëndeti i Atit të Shenjtë, Gjon Palit të Dytë vazhdon të përmirësohet dhe të tregojë progres" tha Joaquin Navarro-Valls.
Papa, i cili vuan nga sëmundja e Parkinsonit, dy herë u hospitalizua muajin e kaluar shkaku i problemeve akute me frymëmarrjen.
XS
SM
MD
LG