Ndërlidhjet

TIRANË


Kuvendi i Shqipërisë e ka miratuar pas debatesh te forta harten e re zgjedhore. Kjo harte ishte fryt i debateve te shumta midis dy partive te medha, Partise Socialiste dhe asaj Demokratike me ndermjetësimin e OSBE-së.
Kunder votuan Levizja e Zhvillimit Kombetar dhe Levizja Socialiste per Integrim, të cilat e cilesuan harten si "pjesë të tortës" që dy forcat më te mëdha poltike duan ta ndajnë mes tyre.
XS
SM
MD
LG