Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus Vladimir Putin tha se Rusia dëshiron t'i ndihmojë trainimit profesional në Irak, dhe se vendi i tij është i interesuar për zhvillimin e kushteve në Irak, të cilat do ta favorizonin zgjërimin e biznesit rus atje.
Ashtu si Franca dhe Gjermania, Rusia ishte kundërshtare e flaktë e luftës së prirë nga Shtetete Bashkuara në Irak.
XS
SM
MD
LG