Ndërlidhjet

SEOUL


Koreja e Veriut tha se më nuk ndjehet e obliguar nga moratoriumi për testimin e raketave me rreze të gjatë veprimi. Qeveria tha se politika "armiqësore" e Shteteve të Bashkuara e ka detyruar atë që ta zhvillojë arsenalin e vet bërthamor.
Muajin e kaluar, Koreja e Veriut tha se ka armë bërthamore, dhe se e pezullon pjesëmarrjen në bisedimet për programin e vet bërthamor, ku marrin pjesë edhe Koreja e Jugut, Kina, Rusia, Japonia dhe Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG