Ndërlidhjet

SIDNEJ


Zyrtarë të Shteteve të Bashkuara, Australisë dhe Zelandës së Re u shprehën të dëshpëruar nga kohëzgjatja e dënimit të klerikut mysliman Abu Bakar Bushir.
Gjykata e Indonezisë sot e dënoi atë me 30 muaj burg për ndërlidhje me shpërthimi në Bali që la 202 të vdekur.
Paneli 6-anëtarësh e dënoi klerikun 66 vjeçar për disa akuza serioze, përfshirë dhënien e urdhërit për sulmin në Bali, ku 88 viktima ishin nga Australia, si dhe planifikimin e sulmit në hotelin Mariott në Jakarta ku e humbën jetën 12 njerëz.
XS
SM
MD
LG