Ndërlidhjet

KIEV


Mediat ruse dhe ukrainase raportuan se ish ministri i Brendshëm i Ukrainës Yury Kravchenko është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij në fshat.
Agjencia Interfax citon burime të paemëruara të sigurisë, të kenë thënë se Kravchenko ka bërë vetëvrasje.
Kravchenko sot duhej të dëshmojë në hetimet për vrasjen e gazetarit të opozitës Heorhiy Gongadze.
Dje kryeprokurori i Rusisë tha se policia ka arrestuar disa ish zyrtarë të lartë të policisë, të cilët ishin urdhëruar vrasjen e gazetarit.
XS
SM
MD
LG