Ndërlidhjet

ROMË


Presidenti Carlo Azeglio Champi u zotua se Italia do t'i mbështesë përpjekjet e Gjeorgjisë për integrimin e saj në BE dhe institucionet tjera evropiane.
Gjatë vizitës në Itali, presidenti Mikhail Saakashvili e shprehu bindjen se Gjeorgjia, bashkë me Ukrainën dhe Moldavinë, eventualisht do t'i bashkangjiten BE-së përderisa do të jenë vende demokratike.
XS
SM
MD
LG