Ndërlidhjet

SALINA/KANSAS


Aventurieri milioner Steve Fosset u bë njeriu i parë, i cili fluturoi rreth botës pa u ndaluar fare dhe pa u furnizuar me karburant.
Fosset ateroi në Kansas, pasi 37 mijë kilometrat i kaloi për 67 orë e 1 minutë.
XS
SM
MD
LG