Ndërlidhjet

NABLUS


Militantët palestinezë kanë qëlluar ndaj një stacioni policor në Nablus, duke shënuar incidentin e fundit në rradhë brenda vetë palestinezëve. Raportohet për një polic dhe dy militantë të plagosur.
Përplasjet e brendshme kanë ardhur derisa udhëheqësi palestinez, Mahmud Abas, po përpiqet në përmirësimin e sigurisë në Bregun Perëndimor dhe Gaza.
XS
SM
MD
LG