Ndërlidhjet

BAGDAD


4 ushtarë nga Shtetet e Bashkuara dhe një nga Bullgaria u vranë nga kryengritësit në krahinën Anbar, të Irakut. Ushtria amerikane nuk ka dhënë detaje për rrethanat e vrasjeve me arsyetimin se ato mund të rrezikojnë operacionet e sigurisë. Më shumë se 1.500 ushtarë amerikanë kanë vdekur në Irak gjatë dy viteve të fundit.
XS
SM
MD
LG