Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në Kosovë filloi manifestimi tradicional "Epopeja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës". Në një tubim në Prishtinë, që shënoi hapjen e manifestimeve tri ditëshe, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha se institucionet do të dijnë ta jetësojnë vullnetin politik të qytetarëve për një Kosovë të pavarur dhe të integruar në strukturat evro-atlantike.
XS
SM
MD
LG