Ndërlidhjet

PEKIN


Shtetet e Bashkuara të Amerikës duhet të zhvillojnë bisedime dypalëshe me Korenë Veriore, me qëllim të ringjalljes së negociatave për armët bërthamore. Këtë koment e bëri sot drejtori për çështje atomike të gadishullit korean, në ministrinë e jashtme të Kinës. Deri tani Shtetet e Bashkuara nuk kanë pranuar bisedimet dypalëshe. Penjani ka deklaruar se posedon armë atomike dhe ka braktisur bisedimet gjashtëpalëshe që synojnë t'u japin fund ambicieve bërthamore të Koresë Veriore.
XS
SM
MD
LG