Ndërlidhjet

BISHKEK


Protestuesit në Kyrgistan vazhdojnë të mbajnë të okupuar ndërtesën e administratës lokale në Xhalalabad. Ata kërkojnë anulimin e rezultateve të zgjedhjeve të së dielës dhe dorëheqjen e presidentit, Askar Akayev. Rreth 2.000 persona vlerësohet të jenë brenda ndërtesës dhe në trotuaret në afërsi. Policia nuk ka intervenuar.
XS
SM
MD
LG