Ndërlidhjet

ROMË


Papa Gjon Pali i Dytë edhe këtë të dielë dha vetëm një bekim në heshtjepër besimtarët në meshën tradicionale të së dielës. Papa vazhdon të jetë në spital ku po mjekohet pas një operacioni në fyt. Megjithatë Papa ka uruar mijëra studentët katolikë që po përgatiten për organizmin e Ditës Botërore të të rinjve në Këln të Gjermanisë.
Studentët në Vatikan kanë pasur lidhje të drejtpërdrejtë satelitore me homologët e tyre në Bari, Bukuresht, Kjev, Lisbon, Londër, Tiranë dhe Zagreb.
XS
SM
MD
LG