Ndërlidhjet

XHALALABAD


Rreth 2.000 protestues në Kyrgistan vazhdojnë të mbajnë të okupuar ndërtesën e administratës komunale në Xhalalabad. Ata kërkojnë anulimin e rezultateve të zgjedhjeve parlamentare të së dielës dhe dorëheqjen e presidentit Askar Akayev. "Akajev largohu. Edhe governatori dhe kryebashkiaku të largohen" brohoritnin protestuesit. Një grup tjetër ndërkaq po proteston në shenjë përkrahjeje për presidentin.
XS
SM
MD
LG