Ndërlidhjet

JERUSALEM


22 të punësuar në bankën Hapoalim, u arrestuan me dyshimin se kanë ndihmuar pastrimin e qindra milionë dollarëve. Policia tha se çështja përfshinë më shumë se 200 xhirollogari në degën e bankës në Tel Aviv, disa prej të cilave ishin të klientëve nga Rusia dhe Franca. Sipas policisë, arrestimet janë bërë pas rreth një vit të hetimeve.
XS
SM
MD
LG