Ndërlidhjet

ANKARA


"Turqia duhet të vazhdojë reformat nëse dëshiron të realizojë ëndrrën e antarësimit në Bashkimin Evropian" tha komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Oli Rehn. Pas takimit me ministrin e jashtëm të Turqisë, Abdullah Gul, ai përmendi reformat politike, ekonomike dhe ligjore. Në samitin e Bashkimit Evropian në dhjetorin e vitit të kaluar, u vendos që bisedimet për antarësim me Turqinë të fillojnë në tetor të këtij viti.
XS
SM
MD
LG