Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ushtria izraelite tha se palestinezë të armatosur kanë hapur zjarr ndaj një postblloku në Hebron të Bregut Perëndimor, duke plagosur dy ushtarë izraelitë.
Sulmi ka ndodhur afër Varrezave të Patrikëve, tempull që vizitohet nga myslimanët dhe hebrejtë.
XS
SM
MD
LG