Ndërlidhjet

ZAGREB


Presidenti i Iranit Mohammed Khatami sot dhe nesër viziton Kroacinë, ku do të takohet me presidentin Stipe Mesiç dhe kryeministrin Ivo Sanader.
Pritet që dy vendet të nënshkruajnë disa marrëveshje në fushën e biznesit dhe komunikimeve.
Udhëheqësi i Iranit gjithashtu pritet të bëjë një vizitë të shkurtër në Bosnjë-Hercegovinë.
XS
SM
MD
LG