Ndërlidhjet

BERLIN


Franca dhe Gjermania në një thirrje të përbashkët kanë kërkuar tërheqjen e plotë të ushtarëve dhe forcave të tjera të sigurisë siriane nga Libani.
Deklarata e përbashkët franko-gjermane ka ardhur pas takimit të kancelarit gjerman Schroeder me presidentin francez, Jacques Chirac.
XS
SM
MD
LG